Deck Çeşitleri

Bahçe, teras,sauna, havuz kenarları vb dış mekanlarda kullanılan deck tahtası iç mekanlarda da dekorasyon amaçlı kullanılabilir. Emprenye edilmiş çam yada kendiliğinden suya dayanıklı iroko, sapelli, dussie ağaçlarından elde edilir. Fırınlı tahtadan üretilen deck hava şartlarından etkilenmez, bükülme çatlama yapmaz. Altına kendi ağacından karkas sistemiyle, plastik karo sistemiyle, plastik klipsle yada metal klipsle uygulama yapılır. Üzerine tik yağı, su itici veya ahşap koruyucu sürülür. Hemel'in deck stain, tik yağı ve deck temizleyici ürünlerini tavsive ediyoruz.


Çam deck

Çam Deck Tahtası

Emprenyeli deck

Emprenyeli Deck

İreko Deck

Plastikli İroko Deck

Dussie Deck

Dussie Deck

Lareks deck

Lareks Deck Tahtası

Ayous Deck

Sauna Tahtası(ayous)

   

 

 


Deck Uygulama Sistemleri

Plastikli Karo Deck

Deck tahtaları 50cmx50 cm ebatında plastik karo üzerine vidalanır. Karolar kolayca sökülüp takıldığı için kışın sökülüp yazın tekrar serilebilir. Havuz kenarları ve teraslar için pratik çözüm sunar.

Plastikli Deck

Plastik Klipsli Deck

Resimlerde de görüldüğü gibi deck tahtanın bir yanı uzun diğer yanı kısadır. Kısa tarafından klips geçirilir malzeme karkasa vidalanır, uzun tarafı ise plastik aparatın üstü kapatılır. Böylece üstten bakıldığında herhangi bir vida veya çivi gözükmez.
 Klipsli deck Plastik Klipsli Deck Klipsli Deck Klipsli deck

Metal Klipsli Deck

Metal klips karkasa vidalanır. Turuncu aparat ile klips deck tahtasına çakılır.

Metal_klips metal klips metal klips


Deck Deck